Donald Trump z negatywnym wynikiem testu. Prezydent powraca na kampanijny szlak

0
155

Badanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na COVID-19 dało wynik negatywny. Poinformował o tym lekarz Białego Domu Sean Conley.

Z badań wynika, że wirus w organizmie Donalda Trumpa nie namnaża się. Prezydent nie zaraża też innych osób.

“Negatywne wyniki kolejnych testów laboratoryjnych i dane kliniczne wskazują na brak replikacji wirusa” – napisał w oświadczeniu lekarz Białego Domu.

Prezydenta Trumpa zbadano szybkim testem antygenowym. Conley, w sobotę, wysłał notatkę informującą, że prezydent nie przenosi już koronawirusa. Nie powiedział jednak wyraźnie, czy Trump miał negatywny wynik testów na COVID-19. Oświadczanie Conley’a nastąpiło wkrótce po pierwszym publicznym wystąpieniu prezydenta po powrocie do Białego Domu ze szpitala. Trump przemawiał w sobotę bez maseczki, z balkonu Białego Domu do setek ludzi.

O zakażeniu koronawirusem amerykański przywódca poinformował półtora tygodnia temu. Przez kilka dni był leczony w szpitalu. W zeszły poniedziałek po czterodniowym pobycie w szpitalu, powrócił do białego domu.

W poniedziałek wieczorem Donald Trump poleciał na Florydę, gdzie odbywa się pierwszy wiec kampanijny z jego udziałem, od czasu, gdy został pozytywnie zdiagnozowany na Covid-19.

IAR, AL, Twitter

Donald Trump rozpętał burzę na Twitterze. Poszło o Illinois

Czy niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zachorowań na koronawirusa? Najnowsze badania!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię