KE zatwierdzi umowę na szczepionki na COVID-19 z koncernem BioNTech-Pfizer

envato

Komisja Europejska zatwierdzi w środę umowę z koncernem BioNTech-Pfizer na dostawy szczepionek na koronawirusa. Ta sprawa jest w programie jutrzejszego posiedzenia unijnych komisarzy.

O tym, że kontrakt zostanie wkrótce podpisany, informowała wczoraj przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen. Pracujący nad szczepionką producenci BioNTech i Pfizer ogłosili w poniedziałek, że ma ona 90-procentową skuteczność w zapobieganiu zakażeniom. Komisja Europejska, która negocjuje w imieniu unijnych krajów, ma podpisać umowę na dostawy 300 milionów dawek. Wstępne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane we wrześniu. Najpierw Unia ma otrzymać 200 milionów dawek, później kolejnych 100 milionów.

Podczas niedawnej wideokonferencji z udziałem europejskich przywódców potwierdzono, że szczepionki będą dostępne dla wszystkich krajów w tym samym czasie, na tych samych zasadach, a brana pod uwagę będzie wielkość populacji. Unijne rządy zostały zobowiązane do przygotowania strategii szczepień, ustalenie grup priorytetowych, a także wyznaczenie specjalnych miejsc i chłodni do ich przechowywania.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię