Koncerty tylko dla wybranych? Test albo szczepionka

Jedna z największych firm zajmujących się dystrybucją biletów przedstawiła pomysł, aby na koncert mieli wstęp tylko ci, którzy posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa lub są zaszczepieni przeciw COVID-19.

Ticketmaster rozpoczął już prace nad nowymi rozwiązaniami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczestnikom koncertów, wydarzeń sportowych i innych imprez masowych.

Dystrybutor planuje weryfikować za pomocą smartfonów, czy uczestnicy mają negatywny wynik testu lub czy poddali się szczepieniu. Informacje o szczepionce lub negatywnym wyniku testu będą połączone z biletem cyfrowym w taki sposób, żeby każdy mógł przejść szybką weryfikację.

Osoby, które zakupią bilet na koncert, będą  musiały uzyskać negatywny wynik od 72 do 24 godzin przed planowanym koncertem. Jeśli dana osoba nie zdąży dostarczyć go na czas i nie znajdzie się on w na bazie, nie zostanie wpuszczona na koncert. Jeśli jednak zostanie przedstawione zaświadczenie o szczepionce, Ticketmaster wystawiłby bilety cyfrowe za pośrednictwem swojej aplikacji.

Czytaj również: Dziennikarz CNN: “Święta nie będą możliwe w tym roku

Ticketmaster podkreślił, że rozwiązanie to jeden  wielu ”potencjalnych pomysłów”, które są badane, aby umożliwić powrót muzyki na żywo. „To jak ostatecznie będzie wyglądał nasz nowy program, zależy od opinii klientów i tego, czy uzyskamy wszystkie niezbędne pozwolenia na uruchomienie takich rozwiązań”– powiedział w rozmowie z Billboard szef Ticketmaster, Mark Yovich.

„Prowadzimy rozmowy ze służbą zdrowia w tej sprawie. Szczepionka, test lub inne metody mają być połączone z cyfrowym biletem tak, żeby każdego można było poddać weryfikacji. Celem Ticketmaster jest dostarczenie jak najszerszej opcji powrotu do imprez masowych”.– informuje firma

Informacja pojawiła się kilka dni po tym jak firma Pfizer wraz z BioNTech ogłosiła, że opracowana przez nich szczepionka zapobiega 90 proc. infekcji koronawirusem.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/11/16/donald-trump-oglosil-ze-wygral-wybory/?fbclid=IwAR0gaCo1AB0oiNhqP0lBKYbzsFa7FrpF06FXkndZKshgMMX9A5wNVlbGhBY

 

Dziennikarz CNN: “Święta nie będą możliwe w tym roku”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię