Illinois: Chicago i część powiatów znosi surowe restrykcje

zniesione restrykcje

W poniedziałek część najsurowszych restrykcji zostało zniesionych w Chicago oraz powiatach Cook, Lake, Kane, McHenry i DuPage. Ograniczenia mogą zostać poluzowane ponieważ, od tej pory nie będzie już brana pod uwagę liczba dostępnych łóżek na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii.

Effective immediately, 8 Regions across Illinois advance mitigation tiers. Learn more: http://www.dph.illinois.gov/regionmetrics?regionID=1

Opublikowany przez Illinois Department of Public Health (IDPH) Poniedziałek, 18 stycznia 2021

We wszystkich czterech powiatach swoją działalność przy 25 proc. obłożeniu mają wznowić kasyna, teatry i muzea. W spotkaniach towarzyskich bedzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 10 osób.

Grupowe zajęcia w siłowni mogą się odbywać przy maksymalnym obłożeniu do 25 osób lub przy 25-procentowej przepustowości –  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Młodzieżowe i sporty rekreacyjne mogą zostać wznowione zgodnie ze stanowymi wytycznymi.

Chicago i powiat Cook, obecnie są objęte ograniczeniami poziomu nr. 2. W zeszły piątek Pritzker ogłosił że regiony objęte ograniczeniami poziomu nr. 1 mogą oferować z pewnymi ograniczeniami posiłki i napoje w lokalach. Jest to duży postęp, gdyż wcześniej przepisy stanowe zezwalały na obsługę klientów w pomieszczeniach zamkniętych tylko, gdy dany region znajdował się w fazie 4 planu ponownego otwarcia Illinois.

Na tę chwilę spożywanie posiłków i napojów w pomieszczeniach zamkniętych przy  obłożeniu nie większym niż 25 osób lub 25% całkowitej przepustowości możliwe jest w 4 regionach stanu Illinois ( północny obszar Illinois wokół Rockford – region 1, wschodnio -środkowe Illinois, w tym Champaign-Urbana – region 6, południowe stany Illinois, w tym Carbondale (region 5) i centralny stan Illinois, w tym Springfield (region 3)

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię