Kwarantanna dla podróżujących do USA będzie obowiązkowa

Podróżni przylatujący do Stanów Zjednoczonych będą musieli poddać się kwarantannie – poinformował amerykański prezydent Joe Biden, który w pierwszym dniu urzędowania zajął się problemami walki z pandemią w USA. Przedstawił również szkic swojego programu ograniczenia liczby zakażeń i zgonów.

Przed wejściem na pokład samolotu konieczne będzie wykonanie testu na COVID-19. Wymóg ten nałożyła już administracja poprzedniego prezydenta, Donalda Trumpa. Kwarantanna była dotychczas jedynie zalecana. Teraz będzie obowiązkiem. Podróżni podczas podróży lotniczej będą także musieli mieć założone maseczki.

Szacuje się, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Stanach Zjednoczonych w przyszłym miesiącu może przekroczyć 500 tysięcy. Dotychczas potwierdzono 406 tysięcy zgonów. Amerykański prezydent ocenił, że wdrożenie szczepionki jest jak dotąd „przykrym niepowodzeniem” i trzeba mieć świadomość tego, że „Sytuacja będzie się pogarszała, zanim ulegnie poprawie”. Przypomniał również o swojej przedwyborczej obietnicy 100 milionów szczepionek w ciągu 100 pierwszych dni prezydentury

IAR/ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię