IRS przedłużył termin składania rozliczeń podatkowych

 IRS przesuwa termin składania zeznań podatkowych z 15 kwietnia na 17 maja – poinformowała agencja w środę.

Podatnicy będą mieli więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych i rozliczenie się z fiskusem. „IRS chce nadal robić wszystko, co możliwe, aby pomóc podatnikom w radzeniu sobie z nietypowymi okolicznościami związanymi z pandemią” –  przekazał komisarz IRS Chuck Rettig w oświadczeniu.Przedłużenie jest automatycznie, więc nie trzeba składać żadnych formularzy ani kontaktować się z IRS.

Polecamy: Księżniczka kandydatką na prezydent USA? Trump: „Mam nadzieję”

Podatnicy mogą również odroczyć płatność wszelkich zaległości do 17 maja. Jeśli będą nadal potrzebować więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych, mogą ubiegać się o przedłużenie do 15 października, składając formularz 4868.

Czytaj również: Księżniczka kandydatką na prezydent USA? Trump: „Mam nadzieję”

Przedłużony termin dotyczy tylko federalnych zeznań oraz podatków dochodowych, co oznacza, że podatnicy muszą sprawdzić, czy terminy płatności podatków stanowych również uległy zmianie. Nie wszystkie stany stosują się do tego samego terminu składania zeznań co urząd federalny. “Indywidualni podatnicy mogą również odroczyć federalne płatności podatku dochodowego za rok podatkowy 2020 do 17 maja 2021 r. Nie będą z tego powodu naliczane żadne kary ani odsetki”

Urząd podatkowy zachęca wszystkich, aby złożyli wnioski tak szybko, jak to możliwe, szczególnie jeśli należy im się zwrot kosztów.

AL

źrodło: cnbc.com

Oświadczenie WHO w sprawie szczepionki AstraZeneca

 

Rząd USA zwróci koszty pogrzebów ofiar Covid-19

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię