Bill i Melinda Gates się rozwodzą

Miliarder, filantrop i współzałożyciel Microsoftu ogłosił za pośrednictwem Twittera, że rozwodzi się ze swoją żoną Melindą.

„Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem, podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa” – czytamy w oświadczeniu miliarderów, które zostało opublikowane na kontach prywatnych kontach pary.

„W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, aby by wszyscy ludzie mogli wieść zdrowei  produktywne życie” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Melinda i Bill Gates podkreślają, że nadal dzielą „wiarę w tę misję” i zamierzają pracować wspólnie w fundacji „Nadal podzielamy wiarę w tę misję i będziemy kontynuować naszą wspólną pracę w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy rozwijać się razem jako para”.

Czytaj również: Pelosi i Biden nie powinni przyjmować Komunii? Sugestia arcybiskupa Kalifornii

 

Bill i Melinda Gates poznali się w Microsofcie. Ona była menedżerem ds. marketingu w firmie produkującej oprogramowanie. Pobrali się na Hawajach w 1994 roku. Para ma trójkę dzieci: Jennifer Katharine (ur. w 1996), Rory’ego Johna (ur. w 1999) i Phoebe Adele (ur. w 2002).

Oboje przewodniczą fundacji, która rozpoczęła działalność w 2000 roku. Obecnie posiada ona ponad 51 miliardów dolarów w aktywach.

AL

Biden: Wyższe podatki dla najbogatszych. Co w zamian?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię