Biały Dom przedstawił plan zaszczepienia 28 mln dzieci w wieku 5-11 lat

Biały Dom ogłosił, że dzieci w wieku od 5 do 11 lat będą mogły przyjąć szczepienie przeciw COVID-19 w gabinetach pediatrycznych, lokalnych aptekach, a nawet na terenie szkoły do której uczęszczają. Procedura szczepień może rozpocząć się już w przeciągu miesiąca.

W ciągu kilku godzin od planowanego formalnego zatwierdzenia, zaplanowanego na początek listopada, dawki preparatu zaczną być wysyłane do dostawców w całym kraju.

Zobacz też: FDA ogłasza wycofanie tych leków na nadciśnienie. Powód? Wysoki poziom substancji potencjalnie rakotwórczych

Administracja Bidena zauważa, że ​​ogólnokrajowa kampania mająca na celu rozszerzenie ochrony szczepień na społeczność szkolną będzie przebiegać bez zakłóceń. Kraj ma wystarczające zapasy szczepionki Pfizer, aby zaszczepić około 28 mln dzieci.

Według Białego Domu ponad 25 000 pediatrów i dostawców podstawowej opieki zdrowotnej podpisało już umowę na podawanie szczepionek przeciwko COVID-19 dzieciom, a także dziesiątki tysięcy aptek detalicznych, które już podają szczepionki dorosłym. Setki przychodni szkolnych i lokalnych będą również finansowane i wspierane przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego.

Czytaj też: Kellogg’s został pozwany do sądu. Nie uwierzycie za co!

Biały Dom przygotowuje się również do zmobilizowania zintensyfikowanej kampanii, aby edukować rodziców i dzieci na temat bezpieczeństwa szczepionek i łatwości ich wykonania.

„COVID zakłócił również życie naszych dzieci. Utrudniło to szkołę, zakłóciło ich zdolność do spotykania się z przyjaciółmi i rodziną, sprawiło, że dostęp do sportów młodzieżowych stał się trudniejsze” – powiedział dr Vivek Murthy. „Szczepiąc nasze dzieci, mamy na myśli perspektywę ich ochrony, ale również odzyskanie możliwości wykonywania wszystkich czynności społecznych, które są tak ważne dla naszych dzieci”.

Zobacz też: Eksperymentalny lek przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko śmierci o połowę! Oto, co o nim wiemy i jak działa

Murthy zapowiedział, że administracja, która promuje nakazy szczepienia przez pracodawców dla dorosłych, pozostawia kwestię wymagań dla szkół lokalnym i stanowym urzędnikom, ale nazwała je „rozsądnymi”.

„Są to decyzje dotyczące wymagań szkolnych, które są podejmowane przez miejscowości i stany” – powiedział Murthy.

Administracja zauważa, że ​​dzieci, które otrzymają pierwszą szczepionkę w ciągu kilku tygodni od oczekiwanej zgody na początku listopada, zostaną w pełni zaszczepione do Bożego Narodzenia.

Zobacz: Pierwsza restauracja w Polsce – tylko dla zaszczepionych!

Stany Zjednoczone zakupiły 65 milionów dawek pediatrycznego zastrzyku Pfizera – według urzędników ma to być jedna trzecia dawki dla dorosłych i młodzieży. Będą wysyłane w mniejszych opakowaniach po około 100 dawek każdy, dzięki czemu więcej dostawców może je dostarczyć, i mogą być przechowywane do 10 tygodni w standardowych temperaturach chłodniczych.

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię