Pita, maca, tortilla. Czym się różnią i jak można je podać?

Pita, Maca i Tortilla często bywają ze sobą mylone. W tym wpisie prezentujemy różnice między nimi.

Pita

Pita to placek bardzo popularny zarówno w rejonie Ameryki Południowej, jak również w krajach Bliskiego Wschodu. Wykonywany jest z mąki pszennej i ma okrągły kształt. Najczęściej podawany jest z farszem i ostrym sosem. Można także podawać ją z gyrosem.

Maca

Maca inaczej jest zwana kwaśnym chlebem. Spożywana przeważnie przez Żydów z okazji święta Paschy. Maca jest zazwyczaj płaska i okrągła. Robiona jest z mąki pszennej zmieszanej z wodą. Warto dodać, że przy wytwarzaniu macy nie można użyć zakwasu, gdyż zabrania tego religia. Tradycyjnie placki wypieka się przez osiemnaście minut. Z takiej macy można przygotować danie żydowskie, które jest zwane macobraj. Jest to danie, które wykonuje się z pokruszonej oraz skropionej wodą macy. Następnie smaży się w odpowiedniej ilości tłuszczu z rozkłóconymi jajkami. Można także dodać cebulę lub szczypiorek. Na końcu potrawę te przyprawia się solą i pieprzem lub można spożyć na słodko z owocami.

Tortilla

Tortilla w Hiszpanii jest podawana jako omlet ziemniaczany. Do ciasta można dodać mięso, warzywa, czy zioła. W Ameryce natomiast tortilla podawana jest jako naleśnik bądź chipsy. Może osiągać średnicę do 30 centymetrów. Jada się ją zazwyczaj na ciepło. W Meksyku na bazie tortilli robi się inne potrawy jak tacos. Najczęściej podawana z warzywami. Można także podzielić tortillę na mniejsze kawałki i zawinąć w środku kurczaka, krewetki albo jakieś warzywa i w ten sposób podane, będą idealną, szybką przekąską na imprezie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię