Elon Musk przejmuje Twittera

Najbogatszy człowiek świata Elon Musk przejmuje Twittera. Według porozumienia zawartego z akcjonariuszami, amerykański biznesman zapłaci za portal 44 miliardy dolarów. Musk zapowiada, że uwolni pełny potencjał Twittera.

Elon Musk zapłaci po 54.20 USD za jedną akcję Twittera, czyli 38% powyżej ceny jaka miały one w okresie poprzedzającym ogłoszenie przez niego, że stał się największym akcjonariuszem tej platformy.

Zakup Twittera będzie największą transakcją przejęcia spółki giełdowej i uczynienia z niej firmy prywatnej. Jeszcze przed ogłoszeniem porozumienia Musk zasugerował, że jest ono bliskie. „Mam nadzieję, że moi najbardziej zagorzali krytycy pozostaną na Twitterze bo na tym polega wolność słowa” – napisał Musk na Twitterze.

W wydanym później oświadczeniu zapowiedział, że chce uczynić Twitter lepszym niż kiedykolwiek „wzbogacając go o nowe funkcje, udostępniając algorytmy w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty oraz uwierzytelniając wszystkich użytkowników”.

Elon Musk ma 50 lat. Jest właścicielem lub największym akcjonariuszem takich firm jak Tesla, Paypal, SpceX i Neuralink. Według magazynu Forbes jego majątek wynosi 265 miliardów dolarów.

(iar)

20 super łatwych sposobów na oszczędność

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię