Jak pozbyć się pleśni z pralki?

Nieprzyjemny, uporczywy zapach z pralki? Pranie specyficznie pachnie, mimo użycia wszelkich koniecznych detergentów? W mieszkaniu unosi się wyczuwalny zapach pleśni? Wszystkie te oznaki wskazują na jedno, z pewnością dotknął cię problem, który pojawia się bardzo często w większości domów – pleśń w pralce.

Jest to popularny problem ze względu na nie właściwe korzystanie ze sprzętu domowego, jakim jest pralka. Aby pozbyć się oraz zapobiegać rozwijaniu się pleśni zastosuj oraz wprowadź do codziennych nawyków te rady.

Przede wszystkim pamiętaj o praniu. Bardzo często zdarza się, że po wstawieniu rzeczy po prostu się o nich zapomni. Leżące w pralce mokre rzeczy mają ogromny wpływ na zawilgotnienie pralki wewnątrz. Dlatego, aby uniknąć pozostawienia sterty wilgotnych ubrań w pralce ustaw sobie budzi, który po skończonym praniu przypomni ci, że należy je wyjąć i rozwiesić.

 

Kolejną istotnym czynnikiem, który ma wpływ na rozwój pleśni w Twojej pralce, jest zamykanie drzwiczek pralki po skończonym praniu. Jest to błąd ze względu na to, że pranie, które zostaje wyjęte jest dalej wilgotne, przez to bęben pralki również pozostaje mokry. Zmykając pralkę blokujesz tym samym możliwość odparowania zbędnej wody z wnętrza pralki.

Równie ważne jest to, żeby po skończonym praniu otworzyć również miejsce wlewu detergentów. Wszelkie miejsca, które mają styczność z wodą powinny zostać otwarte, w celu swobodnego odparowania wody i wyschnięcia miejsc najbardziej narażonych na powstanie pleśni.

Zwróć również uwagę na wszelkie gumowe uszczelki. Pozostawienie otwartych drzwiczek pralki czasami nie wystarcza, ze względu na już rozwiniętą pleść w zakamarkach.
Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, pamiętaj po prostu, żeby po każdym praniu przetrzeć je do sucha.

Ostatnią kwestią jest filtr wody, który znajduje się w każdej pralce. Nie zapominaj o nim i od czasu do czasu po prostu go wyczyść i dobrze osusz. Pozwoli to na skuteczne pozbycie się oraz nie rozwijanie się kolejnych zarodków pleśni.

Jak uporządkować swoją pracownię w 5 prostych krokach?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię