Jak grzecznie wyprosić niechcianych gości?

Organizowanie imprez i zapraszanie naszych znajomych i rodziny to nie lada wyzwanie. Jednak co zrobić kiedy chcemy aby goście poszli już do domu, a przy tym nie urazić ich w żaden sposób?

Każde przyjęcie wymaga dobrej organizacji: posprzątania, wymyślenia poczęstunku czy przeróżnych aktywności, które umilą czas. W którymś momencie może się okazać, że już chcielibyśmy żeby zabawa się skończyła. Co zrobić w takiej sytuacji, aby zachować się przy tym kulturalnie i nikogo nie urazić? Na te pytania odpowiedziała znana Tik Tokerka Mariah Grumet, która udzieliła kilka cennych rad, które mogą się przydać każdemu w takiej sytuacji.

Po pierwsze, nie warto przebierać się w piżamę i kłaść do łóżka kiedy nasi goście nadal są w mieszkaniu. Mogłoby się to spotkać ze zdziwieniem i zaskoczeniem. Poza tym zostałoby to odebrane jako mocno nie kulturalne.

W przypadku gdy spotkanie jest zakrapiane drinkami lub innymi wysoko procentowymi trunkami, można zasugerować podanie lżejszych napoi takich jak herbata, kawa czy woda. To samo dotyczy się jedzenia, czyli podajemy i sugerujemy lżejsze przekąski na koniec.

Jeśli jesteśmy dopiero przed zorganizowaniem imprezy w naszym domu możemy wysłać sms-sy lub wiadomości na komunikatorach zawierające informację o godzinach w których to spotkanie się odbywa. Wtedy każdy z gości jest świadomy, że o godzinie 3 w nocy warto byłoby opuścić dane mieszkanie.

Warto w trakcie imprezy jeśli chcemy żeby goście nas opuścili zacząć rozmowy podsumowujące spotkanie, które będą jasną, ale kulturalną sugestią, że impreza właśnie się kończy. Użycie takich słów jak „cieszę się, że się spotkaliśmy” lub „miło było was dzisiaj widzieć” może również okazać się bardzo pomocne.

Jak widać istnieje wiele ciekawych sposobów aby zakończyć imprezę z klasą. W niektórych krajach istnieją inne sposoby zakańczania imprez np. podaje się owoce, które sugerują aby udać się do domu.

Czy pracodawca może odmówić urlopu?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię