Czeki z Ubezpieczeń Społecznych wzrosną o 3,2 procent w 2024 rok

seniorzy pieniadze

Ponad 71 milionów emerytów w USA otrzymujących czeki z Ubezpieczeń Społecznych odnotuje w przyszłym roku wzrost miesięcznych wypłat o 3,2% dzięki podwyżce kosztów utrzymania (COLA).

O ile wzrosną Czeki z Ubezpieczeń Społecznych w USA?

Od stycznia, każdy emeryt średnio otrzyma o 50 USD więcej na każdym czeku.

COLA (cost of living adjustment), czyli korekta kosztów utrzymania dokonywana jest przed Urząd Świadczeń Socjalnych każdego roku. Ma ona na celu pomóc emerytom nadążać za rosnącymi cenami i wydatkami na życie.

seniorzy inwestycje

Jak wyjaśnia strona Kiplinger ustawa o zabezpieczeniu społecznym wiąże roczną kwotę COLA ze wzrostem wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) dla pracowników najemnych w miastach i pracowników biurowych, ustalonego przez Biuro Statystyki Pracy Departamentu Pracy.

Jak założyć konto na My Social Security?

Pracownicy Administracji Ubezpieczeń Socjalnych (SSA) już w grudniu zaczną wysyłać powiadomienia o podwyżce do beneficjentów ubezpieczeń społecznych. SSA również przypomina, że osoby, które posiadają osobiste konto w My Social Security mogą przeglądać swoje powiadomienia COLA w Internecie, a także konfigurować powiadomienia tekstowe lub e-mailowe o nowych wiadomościach dotyczących COLA, pod warunkiem, że zrobią to do 14 listopada. Osoby nie posiadające jeszcze konta online mogą je założyć na stronie https://secure.ssa.gov/RIL/SiView.action

Coraz mniej osób odkłada na konta emerytalne

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię