„Get Paid To Poop”. Szukasz dodatkowego zarobku? Przekaż swoje odchody na cele badawcze

Twoje odchody mogą okazać się bardzo cenne. Podarowując je firmie badawczej możesz zarobić do 1500 USD miesięcznie. Dodatkowo, twoja kupa może potencjalnie uratować życie.

„Get Paid To Poop” to inicjatywa firmy Seres Therapeutics w ramach program The GoodNature Stool Donation.

Seres Therapeutics jest ośrodkiem badawczym i firmą biotechnologiczną pracującą nad „zrewolucjonizowaniem leczenia szerokiego zakresu chorób poprzez modulację funkcji ludzkiego mikrobiomu”. Jak podają przedstawiciele firmy, The GoodNature Stool Donation ma na „celu pobranie stolca od zdrowych osób, ekstrakcję bakterii, a następnie zbadanie go w nadziei na postęp w zakresie opcji leczenia lub opracowanie terapii poważnych chorób, takich jak nawracające C. diff”.

Clostridium difficile są jedną z najczęstszych przyczyn rzekomobłoniastego zapalenia jelit, poważnego schorzenia spowodowanego nadmiernym namnożeniem tych bakterii w jelicie grubym. Bakteria to może powodować trudne do leczenia problemy żołądkowo-jelitowe, prowadzące do biegunek i zapalenia okrężnicy. Badacze dodają, że każdego roku do 30 000 Amerykanów umiera z powodu przewlekłych infekcji C. difficile.

Get Paid To Poop bada próbki kału pobrane od zdrowych osób dorosłych w wieku od 18 do 50 lat. Wybór dawcy opiera się na charakterystyce mikrobiomu dawcy i ogólnej historii zdrowia. Próbki są testowane, a darowizny są przetwarzane na partie. Rutynowe badania medyczne są przeprowadzane na dawcach w miarę upływu czasu. Naukowcy wykorzystują pobrany stolec do opracowania terapii terapeutycznych chorób wywołujących zapalenia jelit. Jak twierdzą, „twoja kupa może pomóc potencjalnie uratować życie”.

Kryteria przy wyborze dawcy są bardzo selektywne. Jak podaje firma program GoodNature wymaga tylko najlepszych odchodów od kwalifikujących się dawców. Dawcy muszą spełniać poniższe wymagania:

  • wiek od 18 do 50 lat
  • regularnie wypróżniać się
  • mieścić się w zakresie normalnej wagi i wskaźnika masy ciała (BMI) dla twojego wieku i wzrostu
  • nie palić
  • nie mieć ma historii chorób żołądkowo-jelitowych, nadużywania alkoholu lub narkotyków
  • nie są w ciąży
  • musi oddawać trzy do czterech próbek w tygodniu
  • mieszkać w pobliżu jednego z centrów darowizn mieszczących się w obszarach metropolitalnych Los Angeles, Bostonu lub Phoenix.

 

Jeśli spełniasz powyższe warunki i szukasz dodatkowego dochodu, możesz wypełnić aplikację na stronie https://goodnatureprogram.com/apply/ i stać się dawcą ratującej życie kupy.

ZJ

 

Jakie są sposoby na zapobieganie chorobom układu trawiennego?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię