Imię Donalda Trumpa zostanie usunięte z nazwy tego miejsca

trump golf

Po wydarzeniach z 6 stycznia w Kapitolu Stanów Zjednoczonych, były burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, próbował zakończyć dzierżawę Donalda Trumpa na polu golfowym Trump Golf Links at Ferry Point w Bronksie, Nowy Jork.

Po dwóch i pół roku zaciętej batalii prawnej nadeszła ostateczna decyzja, a imię Trumpa zostanie wkrótce usunięte z tego pola golfowego. Według doniesień stacji ABC7 w Nowym Jorku i New York Post, dzierżawę od Trumpa przejmuje firma Bally’s.

„Popieramy przekazanie pola golfowego Ferry Point Bally’s i mamy pewność, że dostarczą oni nowojorczykom wysokiej jakości doświadczenie golfowe” – oświadczył Departament Parków Miasta Nowy Jork.

Według relacji ABC7, Bally’s ma kontynuować eksploatację pola golfowego w Ferry Point. Trump był w dziewiątym roku dwudziestoletniej umowy dzierżawnej z miastem, podpisanej w momencie otwarcia tego pola golfowego w 2014 roku.

Zgodnie z relacją, umowa Bally’s jest „podobna do tej, którą Trump osiągnął z Hiltonem, aby wykupić go z umowy dzierżawnej z federalnym rządem na operowanie dawnym urzędem pocztowym w Waszyngtonie, D.C.”

Według New York Post, Bally’s dodaje pole golfowe w nadziei na zdobycie cennego zezwolenia na prowadzenie hazardu w Nowym Jorku.

Wybierasz się do Tulum? Weź pod uwagę tych 20 atrakcji

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię