Najbardziej oczekiwane filmowe premiery – grudzień 2022

Choć większość w grudniu myśli o nadchodzących świętach, a  w uszach brzmi raczej „Last Christmas” niż programy kin, to dla rasowych filmożerców pora roku i miesiąc nie mają znaczenia. Przedstawiamy najbardziej wyczekiwane premiery grudnia 2022.

1. Avatar – Istota Wody

Poprzedzona skandalem z powodu niezrozumienia części widzów, druga część kultowego „Avatara” wreszcie wchodzi do kin.  Piękną planetę Pandorę po raz kolejny napadnie pazerna wroga korporacja. Mieszkańcy błękitnej planety muszą stawić im opór. Czy uda im się, po raz kolejny ocalić baśniowe lasy?

2. Glass Onion

Kolejna część serii „Na noże” w akcji czyli komedia, kryminał i  dramat w jednym.  Tym razem  Benoita Blanca czeka podróż do Grecji i zmagania z gronem nader nietuzinkowych postaci.

3. Terrifier 2. Masakra w Święta

Krwawy, brutalny horror z upiornym klaunem – mordercą w roli głównej, powraca. Dla wielbicieli serii i gatunku. Temat morderczych Halloween zdaje się dosyć już oklepany, ale może twórcom uda się coś jeszcze z niego wykrzesać? Przekonamy się wkrótce.

4. Nitram

Niepokojąco prawdziwy obraz niespotykanej masakry wywołanej przez pozornie zwyczajnego, młodego chłopaka. Pozycja szczególnie wyczekiwana przez wielbicieli thrillerów.

5. Śubuk

Polski dramat o heroicznej walce matki chłopca w spektrum autyzmu z bezduszną biurokracją. Walka jednego potrafi ruszyć góry – w tym przypadku systemu edukacji.

6. Pięć Diabłów

Vicky ma  w nosie istne archiwum zapachów, dzięki którym może odtwarzać losy swojej rodziny. Dramat z nutką humoru w tle. Tym bardziej smakowitego, że francuskiego.

 7. I Wanna Dance with Somebody

Tu żadnych tłumaczeń nie trzeba. Muzyczna, filmowa biografia Whitney Houston.

14 darmowych platform streamingowych

8. Dzika noc – Violent Night

Magiczne święta stają się koszmarem,a  święty Mikołaj wcale takie święty nie jest.  Dreszczowiec z dzwoneczkami w tle.

9. Kobieta na dachu

Międzynarodowa produkcja z pokarmem dla rybek w tle. Co robi zwykła gospodyni domowa po wypełnieniu codziennych obowiązków? Na przykład napada na bank uzbrojona w kuchenny nóż.

10. Wielki zielony krokodyl domowy – Lyle, Lyle Crocodile

Jedyna z planowanych premier animowanych. Zwykła rodzina, przeprowadzka, nowa szkoła i … no właśnie.

MT

50 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię