Polska prawniczka rusza w świat! Czy Remigiusz Mróz podbije anglojęzyczny rynek?

Duet Remigiusz Mróz i Joanna Chyłka – czy wspólnie podbiją rynek anglojęzyczny?

Na to pytanie niedługo poznamy odpowiedź bowiem w październiku br. autor ogłosił nawiązanie współpracy z brytyjskim wydawnictwem Zaffre. Umowa dotyczy publikacji dwóch książek z czego pierwsza to doskonale znana polskim czytelnikom „Kasacja”. Jej premiera odbędzie się zimą 2023 roku.

Polski fenomen

O tym, że Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy świadczą liczby: ponad siedem milionów sprzedanych książek, a każda kolejna w niedługim czasie zyskuje miano bestselleru. Jego dokonania na rodzimym podwórku są naprawdę imponujące co nie obyło się bez echa. Tytuły Mroza w samych superlatywach przedstawia dyrektor wydawniczy Zaffre, chwaląc m.in. za realizm, porywającą i wartką akcję oraz świetnie napisane postaci. Porównania do Steve’a Canagha czy Johna Grishama – światowej sławy autorów thrillerów prawniczych są kolejnym powodem do dumy. Brytyjski wydawca nie szczędzi również ciepłych słów o Chyłce, która wywołuje u niego wiele pozytywnych emocji niczym postać Lisbeth Salander Stiega Larssona.

Marzenia stają się faktem

Remigiusz Mróz dzięki swojej nietuzinkowej bohaterce zaskarbił sobie sympatię milionów Polaków, co umacnia w przekonaniu, że osiągnięcie sukcesu na arenie międzynarodowej to tylko kwestia czasu. Swoimi książkami pragnie rozpowszechnić literaturę polską za granicą – bo jak lepiej promować literaturę jak nie wydawać jej w języku obcym? Teraz nadarzyła się ku temu idealna okazja – kontrakt z brytyjskim wydawnictwem pozwoli na uzyskanie szerszego rozgłosu i promocję, o której marzy niejeden pisarz. Mróz ma ogromną nadzieję, iż zagraniczni czytelnicy ciepło przyjmą Joannę Chyłkę, a przyszłoroczna premiera „Kasacji” będzie jedną z wielu.

ZSS

Kolejny HIT Remigiusza Mroza trafi na ekrany!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię