Rozpoczęto budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych. Wiemy gdzie

Na Podkarpaciu (w gminie Grębów, około 10 km od Tarnobrzega) rozpoczęto budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko.

 

Do końca przyszłego roku na blisko 100 hektarach powstanie instalacja o mocy 100 megawatów. W 2024 roku PV Jeziórko osiągnie docelową moc 153 MW.

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski powiedział, że nowa farma będzie w stanie zasilić ponad 50 tysięcy gospodarstw domowych w okolicy.
Farma będzie się składać z blisko 200 tys. nowoczesnych, monokrystalicznych paneli słonecznych o mocy ponad 500 W każdy.

Panele zamontowane na farmie PV Jeziórko będą bifacjalne. Oznacza to, że mogą one absorbować światło dwustronnie, zarówno bezpośrednio padające na ogniwo, jak i odbite – docierające od tyłu.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 24 farmy fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2433,1 MW.

IAR

Darmowe aplikacje wykradają dane użytkowników

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię