Teslą przez podziemne tunele na plażę? Musk nie widzi problemu

Elon Musk znowu szokuje. Znany ze swoich nietuzinkowych pomysłów, ekscentryczny miliarder ma nową wizję. Jego zdaniem tylko podziemne tunele przeznaczone dla samochodów są w stanie zapobiec katastrofie komunikacyjnej na świecie.

Tym razem zamierza on wybudować tunel prowadzący na plażę.
Miliarder złożył taką propozycję amerykańskiemu miastu Fort Lauderdale w stanie Floryda. Ten malowniczy kurort położony nad Oceanem Atlantyckim posiada urokliwe wybrzeże, na które ciężko się dostać zmotoryzowanym plażowiczom. Miasto od lat zmaga się ogromnymi korkami.

 

Tunel łączący bezpośrednio centrum miasta z plażą miałby rozwiązać problem zakorkowanych ulic. Koszty budowy takiego tunelu szacuje się na 90 milionów dolarów. Jedynym ograniczeniem jest to że tunel przeznaczony będzie wyłącznie dla elektrycznych samochodów Tesli, których twórcą jest nie kto inny jak właśnie Elon Musk.

Władze miasta uznały tą inwestycję za najlepsze rozwiązanie problemu, pozwalając tym samym na rozpoczęcie pracy nad projektem.

To nie jedyny tunel Muska. Pierwszy tego typu przekop powstaje pod Las Vegas. Budową tuneli o nazwie Vegas Loop zajęła się firma The Boring Company. Finalnie Vegas Loop ma składać się z tuneli o łącznej długości przekraczającej 46 km. Szacowana przepustowość wynosi 51 tysięcy pasażerów na godzinę. Pierwotnie w tunelach, samochody miały przemieszczać się po szynach na specjalnych platformach. Jednak we wstępnych przygotowaniach zrezygnowano z tej koncepcji.

Tunele przystosowane będą do normalnego ruchu samochodów elektrycznych Tesli.
Od lat Elon Musk szuka rozwiązań dla problemów ekologicznych naszej planety. Już samo powstanie samochodów elektrycznych jest ogromnym postępem. Teraz czas przenieść ruch uliczny pod ziemię, po to aby w miejscu zakorkowanych ulic mogły powstać parki zieleni.

Naukowcy przewidują, że do 2050 roku około 70 procent naszej populacji będzie mieszkać w wielkich miastach. Spowoduje to z całą pewnością problemy komunikacyjne w centrach tych aglomeracji. Pomysł Muska wychodzi naprzeciw tym problemom. Przenosząc większość ulic do podziemnych tuneli zapewnimy sprawny transport mieszkańcom. Wizja miliardera jest więc pomysłem którym powinniśmy się zainteresować.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię