USA twierdzą, że rakiety które spadły na polską wieś wystrzelili… Ukraińcy

Stany Zjednoczone twierdzą, że rakieta, która spadła na polską wieś Przewodów, była wystrzelona przez wojska ukraińskie. Taką informację miał przekazać sojusznikom amerykański prezydent Joe Biden.

Informacja o rosyjskiej rakiecie, która spadła na teren Polski spowodowała wczoraj wieczorem alarm nie tylko w Polsce ale i we wszystkich europejskich stolicach. Jednak zarówno Warszawa, Waszyngton jak i Bruksela wstrzymywały się z jednoznacznymi ocenami tego, co się stało.

 

Po kilku godzinach polskie władze poinformowały, że nie ma dowodów, że to Rosja wystrzeliła pocisk S300. Podobnie mówił na Bali w czasie szczytu G20 amerykański prezydent Joe Biden. Według źródeł w NATO, amerykański prezydent miał kanałami dyplomatycznymi poinformować sojuszników, że pocisk został niemal na pewno wystrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą i najprawdopodobniej chybił celu. Rosja wystrzeliła bowiem wczoraj około stu rakiet nad Ukrainę, a ukraińska armia użyła systemów obrony przeciwrakietowej.

Również szef NATO Jens Stoltenberg mówił w Brukseli, że najprawdopodobniej pociski który spadł w Polsce, został wystrzelony przez ukraińskie wojsko.

Polska początkowo zastanawiała się nad uruchomieniem Artykułu 4 w NATO. Chodzi o pilne konsultacje w razie, gdy wydarzy się jakiś poważny incydent. Na chwilę obecną polskie władze informują, że nie zachodzi potrzeba uruchomiania tego artykułu.

IAR

Te rzeczy zostały stworzone dla wojska a teraz używa je cały świat!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię