Illinois: Dwa powiaty przywracają restrykcje

Powiaty Will i Kankakee przywracają restrykcje. Pozytywny odsetek wykonywanych testów wyniósł tam ponad 8%.

Obostrzenia wchodzą w życie w środę. Zgodnie z nowym rozporządzeniem gubernatora J.B Pritzkera restauracje i bary nie będą mogły serwować jedzenia i picia wewnątrz lokali, a obsługa na zewnątrz będzie możliwa do godziny 11 pm. Ponadto wymagana będzię rezerwacja zarówno w restauracjach, jak i barach.

Spotkania towarzyskie muszą być ograniczone do maksymalnie 25 osób, a kasyna będą czynne tylko do 11 pm. Środki zapobiegawcze zostały wprowadzone czasowo- na 14 dni.  Mogą zostać zaostrzone, jeśli wskaźnik pozytywnych testów nie spadnie.

Dodatkowo, podczas konferencji prasowej we wtorek Pritzker ogłosił  nowe rozporządzenie dotyczące noszenia masek w restauracjach i barach. Od środy w całym stanie wymagane będzie zakrywanie nos i ust podczas zamawiania posiłków.

Urzędnicy stanowi w poniedziałek zgłosili 1612 nowych przypadków COVID-19 i osiem zgonów. Współczynnik testów dodatnich dla całego stanu w okresie 17 – 23 sierpnia wynosił 4,2%. Jak wynika z danych 1,529 osób w Illinois przebywa w szpitalach. Spośród nich 334 osoby znajduję się na OIT, a 141 chorych na  COVID-19 jest podpiętych do respiratorów.

AL

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię