Boris Becker skazany na dwa i pół roku więzienia

Były tenisista Boris Becker został skazany na dwa i pół roku więzienia za zatajenie majątku. Sąd w Londynie uznał Beckera za winnego naruszenia warunków postępowania upadłościowego.

„Warto zauważyć, że nie okazał pan skruchy ani nie przyjął swojej winy. Nie okazał pan pokory,” powiedziała sędzia Deborah Taylor. Zgodnie z wyrokiem Boris Becker ma odbyć połowę kary w więzieniu, a drugą połowę pod nadzorem kuratora.

Zgodnie z prawem były tenisista powinien ujawnić cały swój majątek tymczasem przekazał blisko milion funtów ze swojego konta firmowego na konta swoich byłych żon. Nie zgłosił również posiadania nieruchomości w swoim rodzinnym mieście w Niemczech i zataił udziały w firmie zajmującej się danymi osobowymi.

 

W 2017 roku sąd w Londynie ogłosił upadłość Beckera z powodu niespłacania przez niego pożyczki w wysokości ponad 3 milionów funtów. W trakcie postępowania upadłościowego 6-krotny zwycięzca turniejów Wielkiego Szlema twierdził, że kosztowny rozwód z jedną z żon pochłonął wszystkie jego dochody.

IAR

Nazywa się Mark Bryan. Ma 61 lat. Nosi szpilki i spódnice. Poznajcie gwiazdę Instagrama

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię