Joe Biden zapowiada odwet na sprawcach zamachów bombowych w Kabulu

Prezydent Joe Biden zapowiedział odwet na organizatorach zamachów bombowych w Kabulu, w których zginęło co najmniej 13 amerykańskich żołnierzy oraz dziesiątki afgańskich cywilów. Podczas wystąpienia w Białym Domu Joe Biden poinformował o kontynuowaniu ewakuacji z Afganistanu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych podtrzymał zasadność decyzji o wycofaniu wojsk z Afganistanu i podkreślił, że od początku wiadomo było, że misja ewakuacji będzie niebezpieczna.

Czytaj także: Kathy Hochul – co wiemy o nowej gubernator stanu Nowy Jork

Joe Biden przekazał kondolencje rodzinom ofiar ataków i zwrócił się bezpośrednio do ich organizatorów. „Nie wybaczymy, nie zapomnimy, wytropimy was i zapłacicie za to cenę” – oświadczył i obiecał kontynuowanie operacji wycofywania z Afganistanu obywateli USA i afgańskich cywilów.

Zobacz: Talibowie – co o nich wiemy

„Nie damy się powstrzymać terrorystom. Nie dopuścimy do wstrzymania naszej misji, będziemy kontynuować ewakuację” – mówił Biden.
Prezydent USA poinformował, że polecił dowódcom przygotowanie planów operacyjnych uderzenia w terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego, którego odłam zwany ISIS-K przeprowadził zamachy samobójcze w Kabulu.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię