Google i Facebook ogłosiły decyzję w kwestii szczepień pracowników!

Google i Facebook są pierwszymi dużymi firmami z Doliny Krzemowej, które oświadczyły, że będą wymagać szczepień od pracowników powracających do pracy w biurach.

W e-mailu do pracowników dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, powiedział, że polityka szczepień zostanie wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w nadchodzących tygodniach, a w kolejnych miesiącach w innych regionach, gdy szczepionki staną się szerzej dostępne. Nie jest jasne, w jaki sposób Google planuje egzekwować tę zasadę.

Czytaj również: W Islandii zakończono 4-letni eksperyment dotyczący skróconego tygodnia pracy

„Zaszczepienie się jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymania zdrowia nas samych i naszych społeczności w nadchodzących miesiącach” – powiedział Pichai.

Przedstawiciele Facebook również zakomunikowali, że firma będzie wymagać szczepień od ich pracowników. Lori Goler, FB Vice President of People, powiedziała, że wszyscy pracownicy pracujący na terenach amerykańskich kampusów firmy muszą zostać zaszczepieni.

Ze względu na wzrost zachorowań i rozprzestrzenianie się wariantu Delta, Google przesunęła datę ponownego otwarcia. Firma planowała zakończyć okres pracy z domu 1 września, jednak ostatnie dane zachorowań spowodowały, że firma zadecydowała o przesunięciu terminu powrotu pracowników na 18 października.

Zobacz: Nowa wersja Windows 11 trafi do użytkowników jeszcze w tym roku

Internetowy gigant nie jest jedyną firmą z Doliny Krzemowej zmieniającą plany ponownego otwarcia z powodu wariantu Delta. Firma Apple opóźni ponowne otwarcie biur przynajmniej do października, miesiąc później niż pierwotnie planowano. Apple również ma w planach ponowne wprowadzenie wymogu noszenia masek od klientów i pracowników, niezależnie od statusu szczepień.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię