Znaleziono kolejne zanieczyszczone szczepionki Moderny

Japonia wstrzymała kolejną partię szczepionek firmy Moderna z powodu zanieczyszczeń, znalezionych w jednej z fiolek. To czwarty taki przypadek w przeciągu tygodnia.

Tym razem zanieczyszczenia znalazł farmaceuta z prefektury Kanagawa na południe od Tokio. Przy sprawdzaniu fiolki mężczyzna znalazł w niej czarne cząsteczki. Wcześniej prawie cztery tysiące osób zostało zaszczepionych preparatem pochodzącym z tej partii. Szczepienia resztą partii zostały wstrzymane.

Czytaj również: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

W zeszłym tygodniu z powodu zanieczyszczeń Japonia wycofała z użycia ponad półtora miliona dawek Moderny. Japońskie ministerstwo zdrowia i producent preparatu wszczęły śledztwo po tym, jak dwóch mężczyzn zmarło po podaniu szczepionki z zanieczyszczonej partii. Do dziś nie stwierdzono, czy to szczepionka była przyczyną zgonów.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Według wstępnych ustaleń Moderny, przyczyną problemu może być wadliwa linia produkcyjna w Hiszpanii, gdzie butelkuje się szczepionki. Z kolei japoński resort zdrowia twierdzi, że część zanieczyszczeń była spowodowana nieprawidłowym podaniem preparatu.

(iar)

Gdzie Polonia spędziła letnie miesiące?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię