Doktor Śmierć – Ponad 2 200 płodów znalezionych w domu zmarłego lekarza w stanie Indiana

0
855

Tydzień po śmierci doktora Ulricha Klopfera jego rodzina znalazła 2 246 medycznie zachowanych szczątków płodów na terenie jego posiadłości w Crete w stanie Indiana.

Prawnicy reprezentujący rodzinę, jak również policja i biuro lekarza medycyny sądowej nie podali w jaki sposób płody były zachowane i gdzie znalezione.

Klopfer był lekarzem aborcjonistą oraz osteopatą. Osteopatia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej i zajmuje się terapią manualną skupiając sie na ocenie ruchomości stawów i tkanek miękkich. Doktor Klopfer miał gabinet lekarski osteopatyczny w South Bend oraz praktykę medyczną w Illinois.

Jego licencja w naszym stanie wygasła w latach 90. Licencja lekarza osteopaty w Indianie została zawieszona w 2015 z powodu “nie przestrzegania aktualnej teorii wykonywanej profesji i praktyki zawodowej”.

Rejestr lekarzy w Indianie wykazał również, że miał on dwa gabinety aborcyjne w Fort Wayne i Gary. W 2016 roku Klopfer był przesłuchiwany przez Medical Licensing Board w sprawie nielegalnej aborcji na nieletniej. Został uznany za winnego pięciu z dziewięciu zarzutów.

Pół roku później klinika w której pracował, została zamknięta. Podczas przesłuchania powiedział “Kobiety zachodzą w ciążę, a nie mężczyźni. Musimy szanować kobiety podejmujące decyzję, która ich zdaniem jest najlepsza w ich życiu. Nie jestem tu, aby im mówić co mają robić. Ani nie jestem tutaj, aby je oceniać ”.

The Journal Gazette z Fort Wayne opisała go jako „najbardziej skutecznego lekarza aborcyjnego w historii stanu, z liczbą sięgającą dziesiątek tysięcy zabiegów w wielu powiatach w ciągu kilku dekad”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię