Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

0
376

Zmarł polityk, prawnik i samorządowiec Paweł Adamowicz. Był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę 13 stycznia został raniony nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz Miał 53 lata.

Prezydenta Gdańska zaatakował i kilkukrotnie ugodził nożem 27-letni Stefan W. Lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego walczyli o życie Pawła Adamowicza całą noc. Polityk przeszedł pięciogodzinną operację. Jego życia nie udało się uratować.

Staraliśmy się podtrzymać czynności życiowe, tak by żona Pawła Adamowicza mogła się z nim pożegnać. To się nie udało. Serce stanęło. Informację podaliśmy po konsultacji z rodziną – powiedział na antenie radia RMF FM Tomasz Stefaniak, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku w Gdańsku. W latach 1990–1993 pełnił funkcję prorektora Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1994–1998 był przewodniczącym rady miasta Gdańska. Był drugim synem społecznika i ekonomisty Ryszarda Adamowicza oraz ekonomistki Teresy z domu Stuńdzia, przesiedleńców z Wilna z 1946 roku. Jego starszym bratem jest dziennikarz Piotr Adamowicz.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię