Trump przegra wybory? Sondaże są bezlitosne

Prezydent USA Donald Trump ma powody do niepokoju. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie telewizji Fox News wynika, że obecny prezydent przegrałby w wyborach 2020 roku ze wszystkimi kandydatami demokratów.

Donald Trump przegrałby zarówno z Joe Bidenem, jak i Bernie Sandersem – obaj demokraci uzyskali po 49 proc. poparcia zaś Trump – odpowiednio 39 i 40 proc. Ale to nie wszystkie złe informacje dla sympatyków obecnego prezydenta USA.

Sondaż Fox News jest bezlitosny. W hipotetycznym starciu w wyborach prezydenckich Donald Trump przegrałby także z Elizabeth Warren i Kamalą Harris – senatorkami Partii Demokratycznej. Obecnego prezydenta pokonałby także Pete Buttigieg, burmistrz South Bend w Indianie.

Co istotne w starciu z obecnym prezydentem zdecydowaną przewagę mieliby Biden i Sanders. W przypadku trzech pozostałych kontrkandydatów ich przewaga nad Trumpem jest na granicy błędu statystycznego – przypomina portal amerykapopolsku.com.

To nie pierwszy, tak niekorzystny dla Donalda Trumpa, sondaż przedwyborczy. Z sondażu przeprowadzonego dla Quinnipiac University wynika dokładnie to samo – gdyby wybory prezydenckie odbyły się teraz, obecny obecny prezydent USA przegrałby z kontrkandydatami z Partii Demokratycznej.

Z wewnętrznych sondaży przeprowadzonych sztab Trumpa wynika, że w starciu prezydenckim Biden pokonałby obecnego prezydenta w Wisconsin, w Pensylwanii i na Florydzie. W Teksasie przewaga Donalda Trumpa nad Joe Bidenem jest minimalna – wynosi zaledwie 2 procent. 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię