Paździoch zniknie ze „Świata według Kiepskich”? Znamy odpowiedź

źródło: Facebook.com/Kiepscy

Ryszard Kotys, który od 20 lat wciela się w rolę Mariana Paździocha w „Świecie według Kiepskich”, niebawem pożegna się z serialem. 87-letni aktor ma problemy zdrowotne – informuje „Super Express”. Producenci serialu zdementowali te doniesienia.

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat Pana Ryszarda Kotysa pragniemy poinformować, że aktor wcielający się w rolę Mariana Paździocha nie żegna się z serialem „Świat według Kiepskich”. Pan Ryszard Kotys jest w bardzo dobrej formie. Sławomir Szcześniak, który w serialu gra Janusza Paździocha – syna Mariana Paździocha dołączył do ekipy już w ubiegłym sezonie, aby wzbogacić obsadę, a nie zastąpić Pana Ryszarda Kotysa – czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

Co ciekawe Ryszard Kotys początkowo miał się wcielić w postać Ferdynanda Kiepskiego: „Gdy okazało się, że do roli Ferdka jestem po prostu za stary, zaproponowali mi zagranie Mariana Paździocha. Początkowo miał to być epizod, a z czasem bardzo się rozrósł… I tak już zostało!” – cytuje słowa aktora „Super Express”.

Ryszard Kotys urodził się 20 marca 1932 roku w Mniowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie. Zagrał w 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię