Koniec z wizami do USA. Ambasador podała termin

amerykapopolsku.com

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher potwierdziła w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”, że wizy do USA będą zniesione. Według obietnic Mosbacher nastąpi to już we wrześniu 2019 roku.

– Jeszcze potwierdzam, że do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver – powiedziała Georgette Mosbacher w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Co wcale nie oznacza, że Polacy będą mogli od razu podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz: – Przypominam jednak, że proces wdrożeniowy trwa od trzech do sześciu miesięcy. Dotrzymam zatem mojej obietnicy, ponieważ cała reszta, nawet jeśli zakończy się w 2020 r., będzie tylko biurokratyczną formalnością – oświadczyła Mosbacher na łamach tygodnika „Do Rzeczy”. 

Polska pozostaje jednym z niewielu europejskich krajów, których obywatele potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz do USA nie wjadą także obywatele Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Cypru. Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla ambasador Georgette Mosbacher priorytetem.

Przypomnijmy, że ambasador USA jest zaangażowana w kampanię #VisaWaiverDlaPolski. W maju Georgette Mosbacher osobiście odprawiała interesantów, którzy ubiegali się o amerykańską wizę.

Visa Waiver Program został uruchomiony w 1986 roku. Od tego czasu objętych nim jest 38 państw: Andora, Australia, Austria, Belgia, Brunei, Chile, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Korea Południowa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, San Marino, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy.

O zniesieniu wiz z Konsulem Generalnym RP w Chicago rozmawiał Paweł Kuliński:

Coraz bliżej zniesienia wiz. Ambasador USA przyjmowała w okienku

Czytaj więcej o wieloletnich staraniach Polski o zniesienie wiz do USA:

Zniesienie wiz do USA, czyli niekończąca się opowieść. Wszystkie fakty

2 KOMENTARZE

  1. Lepiej niech nie znoszą wiz . Bo wpadną chłopcy z Białegostoku i zrobią w Stanach rozróbę. Przecież nie tolerują innego koloru skory jak biały . Nie cierpią też homoseksualistów .

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię