Kongres 60 milionów. Dumni z polskości (RELACJA)

źródło: pixabay.com

Na świecie żyje około 60 milionów Polaków. W Polsce mieszka ich około 38 milionów, a poza nią – kolejne 22.

Legenda mówi, że w każdej miejscowości na świecie mieszkała lub mieszka przynajmniej jedna osoba polskiego pochodzenia.

Kamil Szymański, Prezes G2A Arena – Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie nie ma wątpliwości, że stworzenie odpowiednich warunków do rozpoczęcia dialogu pomiędzy ludźmi nauki, biznesu jak również  przedstawicielami samorządów, jest kluczem do stworzenia dialogu a co za tym idzie – nawiązania kontaktów gospodarczych i pojednania Polonii na całym świecie z Polakami w Polsce.

Kongres w Buffalo był 7. odsłoną Kongresu 60 Milionów. Poprzednie odbyły się w:

– Miami (luty 2018, luty 2019)

– Buffalo (lipiec 2018)

– Rzeszowie (sierpień 2018)

– Londynie  (maj 2019)

– Berlinie (czerwiec 2019)

Naszemu wyjazdowi do Buffalo towarzyszyła lekka nutka niepewności i obawa, że będzie to kolejne nudne spotkanie ludzi nauki, biznesu i świata polityki, które nie wniesie niczego konkretnego do życia Polonii, a wręcz przeciwnie – będzie stratą czasu.

Nic bardziej mylnego! Już po pierwszych kilkunastu minutach poczuliśmy, że ten wyjazd może okazać się jednym z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń obecnego roku. Świetna organizacja, wiele atrakcji i bardzo ciekawe sesje panelowe.

Młode pokolenie bez kompleksów, dumne ze swojej polskości, wybitni naukowcy, lekarze i politycy – wszyscy zrelaksowani, na wyciagnięcie ręki i chętni do rozmów.

W ciągu zaledwie czterech dni odbyliśmy wiele rozmów z miejscową Polonią jak i z gośćmi z Polski. Wymieniliśmy się nie tylko wizytówkami, ale również spostrzeżeniami, pomysłami i planami na przyszłość. Serce rosło i duma z bycia Polakiem – również.

Następny Kongres 60 milionów już niebawem, w sierpniu 2019 roku w Rzeszowie, kolejny w październiku w Nowym Jorku.

Mamy nadzieję, że się tam spotkamy, porozmawiamy i wspólnie dojdziemy do wniosku, że bycie Polakiem jest powodem do dumy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię