Timberland – 50 milionów drzew w 5 lat

Drzewa

Słyszeliście o marce Timberland?

Producent obuwia i odzieży założony w 1952 roku przez szewca Nathana Swartza znowu zadziwia.

Dlaczego? Otóż w ramach kampanii „Nature Needs Heroes” zobowiązał się do posadzenia 50 milionów drzew w ciągu najbliższych pięciu lat, co oznacza, że każdego dnia na świecie powinno przybyć około 27 tysięcy nowych drzew.
W spełnieniu tego zobowiązania Timberland zaprosił do współpracy instytucje i organizacje ekologiczne takie GreenNetwork, Trees for the Future czy American Forests and Treedom.

Niebywałe, prawda? Mało kto wie że korporacja Timberland od 2001 roku angażuje się w tematy ekologii i środowiska i od tego czasu udało im się już posadzić ponad 10 milionów drzew na całym świecie. „Nature Needs Heroes” jest pierwszą globalną ekologiczną kampanią marki. Celem marki jest złagodzenie wpływu przemysłu modowego na emisje dwutlenku węgla.
– Drzewa i tereny zielone w ogromnym stopniu wpływają na jakość życia na Ziemi – tłumaczy Jim Pisani, prezes marki Timberland. – Nasze zaangażowanie w sadzenie drzew to realna pomoc dla środowiska. Wierzymy, że ekologiczna przyszłość to lepsza przyszłość dla nas wszystkich – dodaje.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię