Najlepsze i najgorsze dni na podróż w nadchodzącym sezonie świątecznym

Miliony mieszkańców Ameryki Północnej podróżuje w okresie świąteczno-noworocznym. Zaczynając od święta Dziękczynienia a na Nowym Roku kończąc.

Czy to podróż do rodziny czy z daleka od niej, poniższa lista najlepszych i najgorszych dni na wyjazd pomoże Ci w podjęciu decyzji kiedy udać się w świąteczną podróż.

Jak wiemy od listopada do początku stycznia trudno jest znaleźć „tanie” bilety lotnicze. Ale są takie dni w tygodniu i godziny w ciągu dnia kiedy możemy znaleźć loty po niższych taryfach.

Jeśli wybieracie się w podróż na Święto Dziękczynienia proponujemy nie podróżować w środę, czyli dzień przed świętem. W tym roku jest to 27 listopada i wraz z sobotą 30 listopada oraz niedzielą 1 grudnia są to najdroższe dni na podróż w okolicach „indyka”.

Najlepszym, czyli najtańszym dniem będzie poniedziałek 25 listopada, a tuż za nim czwartek, 28 listopada. Czwartek jest jednym z najtańszych dni na podróż z wiadomych powodów. Któż chce spędzić dzień w samolocie, kiedy to reszta rodziny raczy się indorem.

W przeciwieństwie do Święta Dziękczynienia, które zawsze wypada w czwartek, świąteczny harmonogram podróży zmienia się z roku na rok. Oznacza to, że dane historyczne są mniej przydatne w przewidywaniu taryf i ruchu w Święta Bożego Narodzenia.

Termin wakacji i ich wpływ na przerwy w szkole mają za to duży wpływ na plany podróżnych. Wigilia i Boże Narodzenie przypada we wtorek i środę w tym roku. Ze względu na święta wypadające w samym środku tygodnia, algorytmy zastosowane przy próbach prognozy najbardziej ruchliwych i najdroższych dni na podróż podają dwa weekendy wokół świąt.

Czyli jeśli chcemy zaoszczędzić na biletach lotniczych podczas Świąt Bożego Narodzenia na podróżowanie powinniśmy wybrać piątek 20 grudnia lub dzień Wigilii oraz czwartek, 26 grudnia. Na te dni kupimy bilety po na najlepszych cenach.

Przy zakupie biletów lotniczych możemy dodatkowo zaoszczędzić decydując się na podróż po południu lub bardzo późnym wieczorem.

Życzymy miłego przeczesywania stron w poszukiwaniu super ofert lotniczych:)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię