Facebook będzie nam przypominał o testach opieki zdrowotnej i szczepionkach

0
294

Facebook uruchomił nowe narzędzie profilaktyki zdrowotnej.

Jego rolą będzie przekazywanie użytkownikom informacji o badaniach przesiewowych w kierunku raka, badaniach serca i szczepionkach przeciw grypie.

Narzędzie o nazwie Preventive Health pobiera wiek i płeć użytkownika z jego profilu na Facebooku i udostępnia mu listę zalecanych przeglądów – badań na podstawie tych dwóch danych.

To drugie przedsięwzięcie Facebooka w zakresie narzędzi związanych ze zdrowiem. Pierwsze weszło do użytku w czerwcu 2017 roku i promowało oddawanie krwi.

Jak mówi Freddy Abnousi, szef badań medycznych platformy Facebook, ” aplikacja dostarczy ci więcej informacji na temat dostępnych rodzajów testów, oraz informacji na ich temat.”

W narzędziu ludzie mogą zaplanować przypomnienie o swoim co rocznym przeglądzie, badaniach, etc. Jeśli nie mają lekarza pierwszego kontaktu mogą również wyszukać lokalizacje lekarzy, jak również poszukać tańszych „federalnych ośrodków zdrowia”.

Aplikacja pokaże również, gdzie ludzie mogą zrobić badania czy też dostać szczepionkę przeciw grypie w sezonie grypowym.

Wiedząc, że wiele użytkowników FB może mieć pytania w sprawie ochrony prywatności danych Erin Egan, wiceprezes i dyrektor ds. Prywatności w polityce publicznej, pisze: „Nie udostępniamy danych osobowych dotyczących Twojej działalności w zakresie zdrowia zapobiegawczego stronom trzecim, takim jak organizacje zdrowotne lub firmy ubezpieczeniowe, więc nie mogą one być wykorzystane do celów takich jak kwalifikację do ubezpieczenia zdrowotnego.”

W innym poście Abnousi dodaje: „Nie wyświetlamy reklam na podstawie informacji podanych w Preventive Health”.

Zalecenia pojawiające się w narzędziu zostały opracowane na podstawie informacji od organizacji takich jak American Heart Association, Centers for Disease Control and Prevention oraz American Cancer Society.

Abnousi mówi, że stanowisko Facebooka brzmi: „skupmy się na dostarczaniu ludziom narzędzi do zapobiegania chorób oraz informacji od ekspertów i miejmy nadzieję, że pomoże to im prowadzić lepszą opiekę prewencyjną”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię