Najpopularniejszy szampon na świecie liderem w walce z zanieczyszczeniem środowiska.

Tworzywa sztuczne stanowią dziś blisko 80 proc. odpadów w morzach i oceanach.

Rocznie do środowiska trafia 8 mln ton odpadów z tworzyw sztucznych, z czego tylko 5 do 10 proc. jest poddawane recyklingowi.

Na przestrzeni ostatnich 60 lat produkcja plastiku zwiększyła się ponad 200-krotnie.

Head & Shoulders stworzyło pierwszą na świecie butelkę szamponu z recyklingu, wykonaną z plastiku plażowego. „W ten sposób oczyściliśmy ponad 200 plaż w Europie z plastikowych odpadów i pracowaliśmy z ponad 1000 wolontariuszami i 100 organizacjami pozarządowymi. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyznała nam swoją prestiżową nagrodę ONZ Momentum for Change Award.” – powiedziała Lisa Jennings, wiceprezes, Head & Shoulders i Global Hair Care Sustainability Leader , Procter & Gamble.

Od września szampon Head & Shoulders w specjalnej edycji opakowania dostępny jest w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce. Butelka w całości nadaje się do ponownego recyklingu.

Rocznie projekt będzie wymagał dostawy 2600 ton plastiku z recyklingu – takiej samej wagi jak osiem w pełni załadowanych odrzutowców Boeing 747.

Oprócz zwiększenia wykorzystania plastiku z recyklingu w nowo tworzonych opakowaniach, P&G podejmuje wiele innych inicjatyw zmniejszenia oddziaływania na środowisko poprzez redukcję wielkości opakowań czy wprowadzenie opakowań wielokrotnego użytku, jak w pilotażowym projekcie Loop – testowanym obecnie w Nowym Jorku i Paryżu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię