Skull Breaker – nowa groźna zabawa dzieciaków na TikTok

Platforma społecznościowa TikTok jest popularna wśród osób poniżej 18 roku życia. Często jest używana do publikacji video przedstawiających niebezpieczne „zabawy – wyzwania” wśród dzieciaków w wieku szkolnym. Po Outlet Challenge przyszła kolej na następną, równie niebezpieczną.

W najnowszej o nazwie Skull Breaker biorą udział trzy osoby. Dwie namawiają się przeciw zupełnie nieświadomej trzeciej. Cała trójka ustawia się w rzędzie i na sygnał skaczą do góry. Jednak w praktyce faktycznie tylko osoba stojąca pośrodku, która nie wie na czym ta gra polega, skacze. Dwie pozostałe kopią osobę skaczącą od tyłu po stopach. W rezultacie kopania skaczący dzieciak traci balans i upada, z reguły lądując głową na asfalcie powodując uszkodzenia głowy i twarzy.

Kilkoro dzieci w Stanach Zjednoczonych było już hospitalizowanych z powodu brania udziału w Skull Breaker challenge.
Rzecznik TikTok powiedziała, że „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych użytkowników jest najwyższym priorytetem w TikTok. Jak wyjaśniamy w naszych wytycznych dla osób korzystających z naszej witryny, nie zezwalamy na treści zachęcające, promujące lub wychwalające niebezpieczne wyzwania, które mogą prowadzić do obrażeń.”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię