Rośnie popularność kin dla zmotoryzowanych

W Stanach Zjednoczonych rośnie popularność kin dla zmotoryzowanych, w których ogląda się filmy na dużym ekranie bez wysiadania z samochodu.

To bezpośredni skutek epidemii koronawirusa, która spowodowała zamknięcie w USA niemal wszystkich tradycyjnych kin. Drive-in czyli kino dla zmotoryzowanych to duży plac na którym parkuje się samochody w rzędach i ogląda film na wielkim ekranie.

Dźwięk nadawany jest zwykle na falach ultrakrótkich i odtwarzany z samochodowego radioodbiornika. To właśnie do takich kin przyjeżdżają obecnie tysiące Amerykanów, gdy zawieszono rozgrywki sportowe, zamknięto tradycyjne kina i teatry oraz odwołano koncerty i imprezy masowe.

Właściciele kin drive-in mówią o kilkudziesięcioprocentowym wzroście liczby sprzedanych biletów. Kina dla zmotoryzowanych były bardzo popularne w latach 50-tych i 60-tych. W całym kraju działało ich ponad 4 tysiące.

Obecnie pozostało ich około 300. Są one zlokalizowane na prowincji i w normalnych warunkach służą nie tylko oglądaniu filmów ale także spotkaniom z sąsiadami i znajomymi.Obecnie większość kin dla zmotoryzowanych jest zamknięta na zimę.

Amerykanie mają do dyspozycji kilkadziesiąt kin drive-in zlokalizowanych w południowych stanach.

(IAR) Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię