Przełożenie terminu Igrzysk Olimpijskich może być nieuniknione

Premier Japonii nie wyklucza możliwości przełożenia terminu igrzysk olimpijskich z powodu epidemii koronawirusa. Ich otwarcie zaplanowane jest na 24 lipca.Kanada jako pierwsze państwo zdecydowała, że nie wyśle sportowców na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Premier Japonii Shinzo Abe po raz pierwszy zasugerował, że przełożenie Igrzysk Olimpijskich w Tokio może być nieuniknione, jeśli koronawirus zagrozi bezpieczeństwu uczestników Olimpiady. Premier zapewniał parlament, że na razie przygotowania do Igrzysk prowadzone są zgodnie z planem.
Tymczasem decyzję o wycofaniu sportowców z Igrzysk w Tokio podjęła już Kanada. W opinii tamtejszych władz zagrożenie dla bezpieczeństwa sportowców jest tak duże, że padła propozycja przełożenia Igrzysk o rok. Australijski Komitet Olimpijski przekazał sportowcom tego kraju informację, aby w planach treningowych uwzględniać scenariusz przeprowadzenia Igrzysk dopiero w 2021 roku.Do tej pory w Japonii – poza wycieczkowcem Diamond Princess – stwierdzono 1055 przypadków zakażenia koronawirusem. 37 osób zmarło. W Japonii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla osób powracających do tego kraju z USA.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię