Donald Trump: Przedłużanie kwarantanny zabije więcej ludzi niż koronawirus

0
2922

Donald Trump uważa,że Stany Zjednoczone powinny po świętach wielkanocnych wrócić do normalnego funkcjonowania. Według przywódcy kontynuowanie kwarantanny może mieć gorsze konsekwencje dla społeczeństwa niż koronawirus.

54 tysiące przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ponad 700 ofiar śmiertelnych. Walka z czasem trwa przede wszystkim w Nowym Jorku, który jest największym ogniskiem epidemii. Prezydent Donald Trump mówi tymczasem, że chciałby znieść restrykcje nałożone na firmy i obywateli przed Wielkanocą.
Ponad połowa wszystkich przypadków koronawirusa w USA przypada na stan Nowy Jork. Gubernator Andrew Cuomo przewiduje, że szczyt hospitalizacji przypadnie za 2-3 tygodnie i wówczas może być potrzebnych 140 tysięcy łóżek szpitalnych i 30 tysięcy respiratorów.Tymczasem prezydent Trump jest zniecierpliwiony paraliżem kraju spowodowanym epidemią. „Dałem na to dwa tygodnie. Ten okres kończy się w poniedziałek, wtorek i wtedy ocenimy sytuację. Może dam jeszcze trochę czasu jeśli będzie trzeba ale musimy otworzyć kraj” – mówił prezydent USA w wywiadzie dla Fox News.
Eksperci przestrzegają jednak, że zbyt wczesne poluzowanie restrykcji może spowodować ponowny wybuch epidemii i doprowadzić do tego, że sytuacja wymknie się spod kontroli.Jednak Donald Trump uważa, że liczba ofiar będzie znacznie wyższa jeżeli Amerykanie zmuszeni będą do pozostania w domach.”Nie możemy dopuścić, by lekarstwo było gorsze od choroby” – tłumaczył prezydent.
Tymczasem pytana o sytuacje w Stanach Zjednoczonych rzeczniczka WHO Margaret Harris przyznała na konferencji w Genewie, że USA mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii. – “Widzimy teraz bardzo duże przyspieszenie pojawiania się nowych przypadków w Stanach Zjednoczonych, więc potencjalnie jest to możliwe” – powiedziała Harris.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię