Przed USA bardzo trudny tydzień

Eksperci ostrzegają, że Stany Zjednoczone czeka wyjątkowo trudny tydzień w walce z epidemią koronawirusa. Liczba infekcji przekroczyła już 350 tysięcy, a codziennie umiera ponad tysiąc osób. Prezydent Donald Trump apeluje do rodaków, by modlili się za lekarzy, pielęgniarki i inne osoby walczące z epidemią.

Tylko w niedzielę w USA stwierdzono ponad 25 tysięcy nowych infekcji, ponad 1100 osób zmarło. Naczelny lekarz kraju Jerome Adams ostrzega, że nadchodzący tydzień będzie Amerykanów bardzo trudny. „To będzie najcięższy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów. To będzie taki moment jak Pearl Harbour albo 11 września” – mówił Adams w wywiadzie dla telewizji Fox News.
Podczas briefingu w Białym Domu prezydent Donald Trump uprzedził Amerykanów, że przed nimi ciężki okres. „Proszę wszystkich Amerykanów o modlitwę za bohaterskich lekarzy i pielęgniarki, dostawców żywności, pracowników sklepów – wszystkich, którzy biorą udział w tej bitwie” – mówił prezydent USA. Donald Trump wyraził przekonanie, że Ameryka bardzo szybko przezwycięży kryzys.
W tej chwili najtrudniejsza sytuacja jest w Nowym Jorku, Nowym Orleanie, Detroit i Chicago. Rząd federalny przekazał do tych aglomeracji dodatkowy sprzęt i środki medyczne.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię