Jak kontaktować się z najbliższymi w czasach pandemii? Oto najlepsze programy do rozmów wideo

Szalejący na świecie koronawirus sprawia, że większość z nas spędza ten czas w separacji, bez odwiedzania bliskich i rodziny. Specjaliści odradzają nie tylko dalekie podróże, ale również spotkania w mniejszym gronie osób na codzień nie mieszkających ze sobą. Im dłuższa separacja tym większa tęsknota i potrzeba komunikacji międzyludzkiej. W takich przypadkach pomocne mogą okazać się komunikatory z funkcją wideorozmów, które pozwolą wygodnie kontaktować się przez internet.

Jeśli masz internet i komputer wyposażony w kamerę lub smartfon możesz kontaktować z rodziną i znajomymi za pomocą jednego z dostępnych na rynku, najczęściej darmowych komunikatorów. Możliwość prowadzenia wideorozmów może nie zastąpi spotkania na żywo, ale przynajmniej pozwoli  na ekranie spojrzeć na ich twarze. Poniżej przedstawaimy te najczęściej używane komunikatory:

 

WhatsApp

W chwili obecnej najpopularniejszym komunikatorem na świecie jest WhatsApp. Korzysta z niego już ponad 1,6 miliarda użytkowników, więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że korzystają z niego Wasi znajomi oraz rodzina. WhatsApp pozwala na rozmowę wideo za pośrednictwem internetu z wybraną osobą. Niestety w aplikacji nie ma funkcji telekonferencji, więc nie skontaktujemy się z więcej niż jednym użytkownikiem. Komunikator WhatsApp dostępny jest jako aplikacje mobilne, przeznaczone dla systemów Windows oraz macOS, a także przez przeglądarki internetowe.

 

Facebook Messenger

Kolejnym bardzo popularnym komunikatorem jest Facebook Messenger. Ma do niego dostęp praktycznie każda osoba mająca konto w portalu społecznościowym Marka Zuckerberga. Podobnie jak opisany wcześniej WhatsApp, Facebook Messenger dostępny jest na urządzeniach mobilnych, w przeglądarce oraz w postaci programu dla systemu Windows. Jego główną przewagą nad opisanym wcześniej WhatsApp jest możliwość nakładania w czasie rzeczywistym różnych efektów w czasie rozmów wideo, co sprawia, że rozmowa nie jest nudna.

 

Google Duo

Aplikacja ta została stworzona z myślą o wideorozmowach. Jest bardzo prosta, a jej obsługa intuicyjna. Google Duo pozwala na rozmowę do 8 osób jednocześnie oraz wysyłanie wiadomości wideo. Aplikacja nie oferuje zbyt wielu funkcji, ale taki był zamysł Google. Zamierzeniem firmy było stworzenie prostego w obsłudze programu pozwalającego na wideorozmowy bez rozpraszających uwagę rozmówców dodatkowych opcji, co sprawia, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych i tych, które nie są obyte z najnowszymi technologiami.

 

Skype

Ta usługa Microsoftu swojego czasu wywołała niemałą rewolucję w komunikacji, popularyzując rozmowy głosowe oraz wideo przez internet. Dziś przegrywa z usługami takimi jak Messenger i WhatsApp, ale nadal jest bardzo popularna, a jej dużą zaletą jest dostępność na różnych platformach. Skype pozwala na rozmowy z pojedynczymi użytkownikami, jak również na wideo konferencje składające się nawet z 50 osób. Dla niektórych użytkowników przydatną funkcją może okazać się także możliwość wykonywania połączeń głosowych na telefony stacjonarne i numery komórkowe, oczywiście za dodatkową opłatą. W programie można znaleźć również możliwość nagrywania rozmowy co z kolei może być przydatne na czas kiedy rozmówca o coś nas poprosi a my oczywiście o tym zapomnimy. Musimy jednak pamietać aby przysnąć przycisk – nagrywaj.  

 

Zoom

Zoom to bardzo popularny komunikator do prowadzenia wideorozmów dla wielu użytkowników, wykorzystywany często w przedsiębiorstwach, jak również w czasie nauki zdalnej. Zoom to bardzo dobre narzędzie, oferujące użytkownikom wiele funkcji, jak udostępnianie pulpitu, możliwość prowadzenia rozmów nawet przez 100 osób oraz wysoka jakość przesyłanego obrazu (zależy oczywiście od wykorzystywanej kamery internetowej). W tej aplikacji mamy rownież opcję nagrywania rozmowy.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię