D.Trump zasugerował terapię zastrzykami ze środków dezynfekujących. Koncery ostrzegają

Firmy produkująca środeki dezynfekujące ostrzegły w piątek, że ich produkty nie powinny być stosowane jako wewnętrzne leczenie koronaawirusa po tym, jak prezydent Donald Trump zasugerował, że należałoby zbadać taki sposób terapii.

W czwartek podczas konferencji prasowej Donald Trump powiedział , że badacze przyglądają się wpływowi środków dezynfekcyjnych na wirus i „byłoby interesujące sprawdzic „czy środek wprowadzony do płuc mógłby wyeliminować wirus.

Wywołało to silne ostrzeżenie od producenta Lysol i Dettol, którzy wydali oświadczanie w celu ucięcia „ostatnich spekulacji:

Jako światowy lider w dziedzinie produktów zdrowotnych i higienicznych, musimy mieć jasność co do tego, że w żadnym wypadku nasze środki dezynfekcyjne nie powinny być podawane do organizmu ludzkiego ( poprzez wstrzykiwanie)

Firma Clorox również wydała oświadcznie :

„Wybielacze i inne środki dezynfekujące nie nadają się do spożycia ani do wstrzykiwań w żadnym wypadku. Ludzie powinni zawsze czytać etykietę, aby uzyskać właściwą instrukcję stosowania. Dezynfekcja powierzchni za pomocą wybielaczy i innych środków dezynfekcyjnych jest jednym ze sposobów na powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19, według Centrów Kontroli Chorób. Nasze produkty są bezpieczne przy prawidłowym stosowaniu”

Również lekarze bardzo szybko potępili pomysł wstrzyknięcia środków czyszczących w celu usunięcia wirusa.

„Jako lekarz nie zalecam wstrzykiwania środka dezynfekującego do płuc ani stosowania promieniowania UV wewnątrz ciała do leczenia COVID-19. Nie stosuj się do rad lekarskich Trumpa”.

Na Twitterze Wydziału Toksykologii Harvardu po wystąpieniu Donalda Trumpa pojawiło się ostrzeżenie:

„Proszę nie wstrzykiwać wybielacza ani nie pić środka dezynfekującego. Zastrzyki z wybielaczem powodują hemolizę (w miejscu, gdzie rozpadają się czerwone krwinki przenoszące OXYGEN) i powodują uszkodzenie wątroby, a wiele środków dezynfekcyjnych może powodować niebezpieczne oparzenia lub krwawienie z żołądka. Ten tweet JEST poradą medyczną”.

W piątek Biały Dom wydał oświadczenie, że słowa prezydenta Trumpa, które wielu ekspertów medycznych nazywa niebezpiecznymi lub nawet śmiertelnymi, zostały wyjęte „z kontekstu”.

„Prezydent Trump wielokrotnie powtarzał, że Amerykanie powinni konsultować się z lekarzami w sprawie leczenia koronaawirusów, co ponownie podkreślił podczas wczorajszej odprawy”, powiedziała sekretarz prasowa Białego Domu Kayleigh McEnany. ”

(AL)

źródła: YouTube: The Guardian, Twitter: Kashif Mahmood, Harvard Toxicology

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię