Anthony Fauci: Liczba zgonów z powodu COVID-19 jest większa niż jest oficjalnie podawane

Główni amerykańscy eksperci od chorób zakaźnych ostrzegają przed pochopnym odmrażaniem gospodarki. Podczas przesłuchań w Senacie USA doktor Anthony Fauci i doktor Robert Redfield przyznali, że w wielu rejonach USA epidemia nie jest jeszcze w pełni pod kontrolą.

Podczas przesłuchań w Senacie doktor Fauci, który jest dyrektorem Krajowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz członkiem zespołu antykryzysowego Białego Domu oświadczył, że zbyt szybkie otwieranie gospodarki może grozić poważnymi konsekwencjami. „Jestem zaniepokojony, że niektóre stany czy władze lokalne chcąc jak najszybszego powrotu do normalności ignorują rządowe wytyczne” – mówił Fauci przestrzegając, że może to doprowadzić do powstania nowych ognisk epidemii, które będą trudne do opanowania.

Wyraził przekonanie, że rzeczywista liczba zgonów z powodu koronawirusa w USA jest większa niż oficjalnie podawane 80 tysięcy ponieważ część ofiar Covid-19 nigdy nie trafiła do szpitali i nie została poddana testom.

Dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom doktor Robert Redfield powiedział, że Stany Zjednoczone nie opanowały jeszcze w pełni epidemii koronawirusa.
Rządowi eksperci nie mieli wątpliwości, że koronawirus powróci jesienią i że USA grozi kolejna fala epidemii. Podkreślali, że możliwe jest znaczące złagodzenie jej skutków pod warunkiem znacznego zwiększenia liczby testów na koronwawirusa i stworzenia systemu identyfikowania osób zagrożonych infekcją.

Rządowi eksperci brali udział w przesłuchaniach poprzez internet ponieważ poddali się dobrowolnej izolacji po wykryciu koronawirusa u rzeczniczki wiceprezydenta Mike’a Pence’a, z którą mieli kontakt w Białym Domu. Przewodniczący komisji Lamar Aleksander prowadził przesłuchania zdalnie ze swojego domu w Tennessee. Alexander poddał się kwarantannie po stwierdzeniu infekcji u pracownika jego biura.

 

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię