Prezydent Donald Trump stosuje profilaktycznie hydroksychlorinę, lek na malarię (WIDEO)

Donald Trump oznajmił, że od półtora tygodnia regularnie bierze hydroksychlorinę, lek przeciwko malarii. Środek ma załagodzić objawy choroby, w wypadku, gdyby prezydent zaraził się koronawirusem.

Mimo, że zdaniem ekspertów, środek nie nadaje się do walki z koronawirusem, prezydent Trump powiedział dziennikarzom, że bierze hydroksychlorochinę i cynk codziennie „od około półtora tygodnia”. Prezydent wbrew ostrzeżeniom najlepszych specjalistów z branży medycznej w jego administracji przez dłuższy czas rekomendował hydroksychlorinę do wykorzystywania jako potencjalny lek w walce z COVID-19. Lek ten wywołuje skutki uboczne u niektórych pacjentów i nie wykazano, aby zwalczał koronawirusa.

Donald Trump twierdzi jednak, że branie leku przeciwko malarii nie jest niczym złym. Przyznał nawet, że „wielu pracowników, którzy są na pierwszej linii, bierze właśnie ten lek”.  

„Zacząłem go brać, bo uważam, że jest dobry”, powiedział Trump. „Słyszałem wiele dobrych opinii.” – powiedział.

Lek wykorzystuje się w leczeniu malarii. Prezydent Donald Trump, twierdził wielokrotnie, że może ona wyleczyć zakażonych koronawirusem, natomiast przeprowadzone dotąd badania zaprzeczają tym twierdzeniom.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię