Dramat w stanie Michigan. Z powodu ulew pękły dwie tamy (WIDEO)

zdjęcie: You Tube, ;MLive

W wyniku ulewnych opadów deszczu doszło do pęknięcia dwóch tam. Przez zagrożenie powodziowe zarządzono natychmiastową ewakuację tysięcy ludzi.

Gubernator stanu Michigan Gretchena Whitmer ogłosiła stan wyjątkowy w powiecie Midland. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych lub rannych.

We wtorek wieczorem z powodu ulewnego deszczu pękły dwie tamy:  Edenville i Sanford pękły z powodu ulewnego deszczu, który od kilku dni nieustannie pada w tamtym regionie. Już od kilku dni eksperci ostrzegali o możliwości uszkodzenia tam oraz powodziach, które mogą wywołać.

Woda na zalanych terenach może sięgać nawet 9 stóp, czyli ponad 2,5 metra. Okoliczni mieszkańcy otrzymali nakaz natychmiastowej ewakuacji. Zachęcani są do udania się do swoich najbliższych lub do schronisk. Mieszkańcy proszeni są, by ewakuowali się na wschód i zachód od rzeki Tittabawassee. Szacuje się, że do ewakuacji zostało wezwanych około 10 tysięcy osób z 3,5 tysiąca domów.

 

Gubernator stanu Michigan powiedziała, że na całym zagrożonym obszarze uruchomione zostały specjalne infolinie. W stan podwyższonej gotowości postawiono też policję wodną oraz służby pogotowia wodnego.

 

AL

Żródło: IAR, You Tube: mLive; Twitter:ABC News 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię