Kiedy otwierają kasyna w Las Vegas? Znamy szczegóły

zdjęcie: Pixabay

Gubernator Nevady Steve Sisolak ogłosił we wtorek, że ponowne otwarcie kasyn w Las Vegas nastąpi 4 czerwca. Są one zamknięte już 10 tygodni.

„Witamy gości z całego kraju, aby przyjechali tutaj i dobrze się bawili, nie inaczej niż poprzednio, ale będziemy ostrożni” – powiedział dziennikarzom Sisolak.

Kasyna zazwyczaj przyciągają miliony turystów do Las Vegas i napędzają gospodarkę państwa. W mieście zamknięte zostały nie tylko miejsca hazardu, ale również wszystkie kluby, kina, centra handlowe oraz ośrodki wypoczynku i rekreacji.

Od 29 maja będą mogły nabożeństwa religijne do 50 osób. 

Ponowne otwarcie kasyn będzie wiązało się z nowymi zasadami dotyczącymi dystansu społecznego oraz  dezynfekcji. Gubernator przestrzegł również , że Nevada będzie gotowa zamknąć kasyna w przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań.

„Podjęliśmy wszelkie możliwe środki ostrożności. Nie sądzę, abyście do 4 czerwca znaleźli bezpieczniejsze miejsce niż Las Vegas” – powiedział Sisolak.

Przy wejściu do wszystkich resortów będzie sprawdzana temperatura gości i pracowników. Noszenie  masek będzie wymagane wymagane dla wszystkich pracowników, jednak zachęca się również zwiedzających do zakrywania nos i ust. We wszystkich lokalizacjach zainstalowane zostaną dozowniki do dezynfekcji rąk.

Część maszyn do gry zostanie usuniętych, aby gracze nie siedzieli obok siebie. Przy stołach do blackjak będzie obowiązywał limit osób,  a przy każdym stoliku znajdować musi się płyn do dezynfekcji rąk.

Dodatkowo oprócz kasyn i wznowienia nabożeństw religijnych gubernator zezwoli na zgromadzenia do 50 osób,  jednocześnie prosząc ludzi o noszenie masek w miejscach publicznych. Od 29 maja swoją działalność wznowią siłownie, studia fitness, kina, centra handlowe i bary. We wszystkich miejscach będą obowiązywać zasady dystansu społecznego o pewnie ograniczania.

Kluby nocne i kluby ze striptizem muszą pozostać zamknięte.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię