Prezydent Donald Trump oddał hołd polskiemu Papieżowi

Prezydent Donald Trump oddał hołd polskiemu Papieżowi. Amerykański przywódca odwiedził Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie.

Prezydentowi USA towarzyszyła pierwsza dama Melania Trump. Amerykańska para prezydencka udała się do Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w kolumnie samochodów. Donald i Melania Trumpowie złożyli wieniec przy pomniku polskiego papieża, przy którym stali w milczeniu przez kilka minut.
Następnie odwiedzili Kaplicę Tajemnic Światła. Znajdują się tam relikwie krwi Jana Pawła II przechowywane w ampułce umieszczonej w ozdobnym relikwiarzu. Relikwie zostały podarowane Najwyższemu Rycerzowi Carlowi Andersonowi przez kardynała Stanisława Dziwisza. Po półgodzinnej wizycie prezydent i pierwsza dama powrócili do Białego Domu.

Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie zostało otwarte w 2001 roku. Jest ono nie tylko miejscem modlitwy, ale również centrum edukacyjnym na temat papieża Jana Pawła II oraz Katolicyzmu.
„W Sanktuarium pielgrzymi z całej Ameryki Północnej zapoznają się bliżej z misją i dziedzictwem jednego z największych papieży w historii, która wciąż inspiruje i przynosi nadzieję w naszym współczesnym świecie” – czytamy w opisie tej instytucji.

 

IAR, Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię