Dwóch policjantów z Buffalo zostało zawieszonych za brutalność (FILM)

0
2099

W Buffalo, w stanie Nowy Jork, dwóch policjantów zostało zawieszonych bez prawa do pobierania pensji za brutalne potraktowanie starszego mężczyzny.

Lokalne media opublikowały w Internecie video nagrane w czasie jednej z demonstracji po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda. Na filmie widać, jak dwóch policjantów powala na ziemię 75-letniego uczestnika manifestacji. Gdy mężczyzna zbliżył się do kordonu policji, jeden z funkcjonariuszy uderzył go pałką w głowę, a drugi odepchnął. Mężczyzna upadł, poważnie raniąc się w głowę. Oficerowie idą dalej, zostawiając go na ziemi.

75-latek trafił do szpitala, gdzie przebywa obecnie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Film pokazujący zajście był licznie komentowany w mediach społecznościowych. Po opublikowaniu nagrania w kilku miastach wznowiono protesty. Szef miejscowej policji wszczął postępowanie przeciwko policjantom, którzy użyli siły przeciwko 75-latkowi. Odmówił identyfikacji oficerów, którzy zostali zawieszeni.

Zaniepokojenie sytuacją wyraził burmistrz Buffalo:“Po dniach pokojowych protestów i kilku spotkaniach między mną, kierownictwem policji i członkami społeczności, dzisiejsze wydarzenie jest przygnębiające”

Nowojorski gubernator Andrew M. Cuomo  powiedział, że czyn ten był “całkowicie nieuzasadniony i haniebny”.

“Policjanci muszą egzekwować – a nie nadużywać – prawo”, napisał na Twitterze, dodając, że w pełni popierał zawieszenie policjantów.

Do zajścia doszło w trakcie manifestacji po śmierci czarnoskórego George’a Floyda. Już dziesiątą noc w wielu amerykańskich miastach trwają demonstracje przeciwko rasizmowi i brutalności policji. Dochodzi również do zamieszek. George’a Floyd zmarł 25 maja w Minneapolis w trakcie interwencji policji. Cała czwórka policjantów zamieszanych w jego śmierć usłyszała zarzuty.

 

AL

źródło: IAR, Twitter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię