Donald Trump forsuje teorię spiskową o protestującym z Buffalo. Cuomo oburzony

Prezydent Donald Trump we wtorek rano zamieścił na Twitterze wpis na temat 75- latka, który został brutalnie popchnięty na ziemię przez policjantów. Oznajmił, że Gugino może być prowokatorem związanym z ANTIFA.

Mężczyzna upadł na chodnik i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Doprowadziło to do postawienia zarzutów dwóm funkcjonariuszom policji z Buffalo, w Stanie Nowy Jork.

Prezydent na Twitterze stwierdził, że 75-letni Martin Gugino „został popchnięty na ziemię po tym, jak pojawił się, by skanować komunikację policyjną w celu zablokowania sprzętu”. Powołując się na raport z konserwatywnej sieci informacyjnej OANN, kontynuował: „Oglądałem, upadł z większą silą niż został popchnięty”. Celował w skaner. Mógł być podstawiony?” 

Prezydent stwierdził również, że Gugino może być prowokatorem ANTIFA.

Gugino został popchnięty przez policję w Buffalo podczas protestu przed ratuszem w zeszłym tygodniu. Przebywa w szpitalu, jego stan jest poważny, ale stabilny.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo odpowiedział na Tweet prezydenta.

„To wszystko jest wymyślone. To wszystko jest sfabrykowane. Nie ma żadnych dowodów. Oskarża tego człowieka o związek z ANTIFĄ, i nie ma żadnego dowodu.” – powiedział.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wezwał prezydenta Trumpa do przeprosin.

„Sądzisz, że krew płynąca  z jego głowy została zainscenizowana? To chcesz powiedzieć? Widziałeś, jak jego głowa uderzyła w chodnik, i widzisz krew na chodniku. Czy myślisz, że to zastało zainscenizowane? Jak lekkomyślny, nieodpowiedzialny, wredny i surowy był ten komentarz. (…)W takim momencie prezydent Stanów Zjednoczonych dolewa oliwy do ognia. Jeśli kiedykolwiek poczuje odrobinę przyzwoitości, powinien przeprosić za ten Tweet, ponieważ jest to nie do nie do przyjęcia. Bez żadnych dowodów totalnie zdyskredytował mężczyznę który jest jeszcze w szpitalu. (…)Okaż trochę przyzwoitości. Okaż trochę człowieczeństwa. Okaż trochę uczciwości. Jesteś prezydentem Stanów Zjednoczonych. „

 

AL

źrodło: US Today, ABC7 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię