Miasto ogłasza pomoc finansową dla osób, które nie zakwalifikowały się na rządowy czek

print screen/Fb/ WGN TV

Mieszkańcy Chicago, którzy zostali wykluczeni z programu stymulującego, będą mogli otrzymać pomoc gotówkową w wysokości 1000 dolarów z nowego programu Chicago Resilience Fund. 

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła w środę, że program jest skierowany do nieudokumentowanych imigrantów, rodzin o mieszanym statusie imigracyjnym, studentów uniwersytetów żyjących w ubóstwie oraz osób niedawno zwolnionych z więzienia.

Ustawa CARES Act przewidywała czeki stymulacyjne w wysokości do 1200 dolarów na osobę dorosłą i do 500 dolarów na dziecko poniżej 17 roku życia, niestety  imigranci nieposiadający dokumentów i obywatele pozostający w związku małżeńskim z osobami nieposiadającymi dokumentów nie byli uprawnieni do korzystania z tych funduszy.

Raul Raymudo, współzałożyciel i CEO The Resurrection Project, powiedział, że czeki na 1000 dolarów z nowego programu będą dostępne dla każdego chicagowskiego mieszkańca, który nie kwalifikował się do federalnych czeków stymulacyjnych. Urzędnicy szacują, że do pomocy kwalifikuje się do 300 tys osób w mieście.

„Wiemy, że 1,000 dolarów nie wystarczy na długo, ale z pewnością pomoże w tych trudnych czasach, umożliwiając wielu rodzinom pozostanie w domach, kupno jedzenia i opłacenie rachunków za media” – powiedział Raymundo.

Wnioski o pomoc będzie można składać od 22 czerwca za pomocą strony internetowej. Wiecej informacji: resurrectionproject.org

Fundusz przeznaczony na wypłaty “Chicago Resiliency Fund” opiewa na 5 milionów dolarów. Został sfinansowany z prywatnych datków, w tym 1 milion dolarów z Open Society Foundations, oraz 4 miliony dolarów od anonimowego darczyńcy.

Darowizny na Chicago Resilience Fund można przekazać na stronie resurrectionproject.org/chicagofund.

 

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Czy Stany Zjednoczone zamkną ponownie gospodarkę jeśli dojdzie do kolejnej fali koronawirusa?

 

Miasto ogłasza pomoc finansową dla osób, które nie zakwalifikowały się na rządowy czek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię